sk en de

Drevené rolety

Použitie prírodného materiálu na predokenné rolety siaha hlboko do histórie. Tie prvé sa inštalovali už niekedy začiatkom 20. Storočia .

Mnohé z týchto drevených roliet fungujú v nezmenenej podobe dodnes napriek tomu,že technológia úpravy dreva nebola ani z ďaleka tak vyspelá, ako je tomu v súčastnosti. Drevené rolety sa vo veľkej miere používali na tienenie moderných stavieb, či už administratívnych budov, alebo rodinných domov .

Prírodný materiál má jednoducho nenahraditeľné funkčné vlastnosti. V letných mesiacoch priestor chráni pred prehrievaním a v zime pomáha udržať teplo v interiéri .Prírodný materiál fasádu budovy výrazne oživí, vďaka výborným tepelnoizolačným vlastnostiam pomôže doladiť najvyšší komfort a svojimi funkčnými vlastnosťami pomôže chrániť aj váš majetok.

Na výrobu drevených roliet sa používa severská borovica, ktorá sa vyznačuje vysokou konzistenciou a dlhou životnosťou v exteriéri. Špeciálna povrchová úprava s ochrannými vrstvami s UV filtrom zabezpečuje farebnú stálosť .

Kompletný servis drevených roliet

Vykonávame opravy drevených roliet, aj tých najstarších /esslingerových, eslingových/ inštalovaných ešte začiatkom 20.storočia. Najčastejšie opravy roliet sú:

  • výmena popruhu
  • výmena navíjacieho mechanizmu
  • výmena vodiacich koľajníc 

Pri starších drevených roletách zabezpečujeme generálnu opravu, vrátane rozobratia rolety, výmenu spojovacích prvkov so skrutkami, brúsenia a lakovania roliet. Nie je problém, prerobiť existujúce drevené rolety na ovládanie elektropohonom, prípadne zachovať drevené rolety a vymeniť okná.

Kompletný servis drevených roliet

Je úplne prirodzené, že každý má rád dobré a funkčné veci. Máme vášeň pre to čo robíme, drevo sa stalo neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Naša práca pre ľudí nás baví a máme radosť vidieť spokojnosť našich zákazníkov.

Drevene Rolety - Peter Korenačka Peter Korenačka konateľ
hore